Kalkulator odległości między miejscowościami w Polsce

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

Kalkulator odległości między miejscowościami w Polsce

rad_kk
Post: Kalkulator Odlegxlqoxsqci Mixeqdzy Miejscowoxsqciami Polsce, Mar 15 2007, 09:21 AM
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 486

Witam
Zapraszam na okolica.pl gdzie możecie obliczyć odległość w linii prostej między miejscowościami w Polsce. Dostępne są dwie możliwości: między dwoma miejscowościami lub całkowta długość trasy wiodącej przez wiele miast lub wsi. Jeśli trasa składa się z wielu miejscowości leżących wzdłuż pewnej drogi (samochodowej, kolejowej, drogowej) to przybliżenie takimi prostymi odcinkami jest dość dobre do oszacowania jej rzeczywistej długości. Będę wdzięczny za wasze opinie dotyczące przydatności tego typu kalkulatora.
k-OS
PMEmail Poster
Marcin Kania
Post: Kalkulator Odlegxlqoxsqci Mixeqdzy Miejscowoxsqciami Polsce, Mar 15 2007, 09:48 PM
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 531

CYTAT
Zapraszam na okolica.pl gdzie możecie obliczyć odległość w linii prostej między miejscowościami w Polsce. [] Będę wdzięczny za wasze opinie dotyczące przydatności tego typu kalkulatora.

Witaj. Pomysl ciekawy, choc moze bardziej przydatny lotnikom niz kierowcom :-) Ale ze wiekszosc atlasow podaje wlasnie odleglosci "samochodowe" to takie podejscie jest rzeczywiscie ciekawe!
Nie przekonuje mnie jednak wprowadzanie miejscowosci wraz z tymi "w poblizu"
Zaczalem od odleglosci "Lodz-Warszawa". Strona nakrzyczala, zebym uzupelnil "w poblizu", wiec niewiele (hehe) myslac wpisalem "Lodz, w poblizu Lodz" oraz "Warszawa, w poblizu Warszawa" ;-) Otrzymalem: 289,55 km, czyli ponad 2 razy wiecej niz sie spodziewalem. Klikniecie na link "LODZ" ujawnilo, ze chodzi o Lodz - mala miejscowosc na Pd-Zach od Poznania Warszawa juz sie zgadza.
Z kolei, chcac sprawdzic, czy tylko moje miasto jest tak "dyskryminowane" wpisalem "Krakow, w poblizu Krakow" i Hihi, nie od razu Krakow zbudowano i to co znalazl serwis to widocznie byla wersja beta ;-)))
OK, powazniej: mimo wszystko chyba lepsze jest podawanie tylko podstawowego miejsca, a w razie watpliwosci wyswietlanie kilku mozliwosci, np wraz z wojewodztwem.
Z kolei pole "w poblizu" jako opcjonalne byloby swietne! Wpisanie "Olsztyn, w poblizu Czestochowa" naprawde ma sens, ale juz koniecznosc wpisywania "Krakow, w poblizu Wieliczka" nie za bardzo. A kto z przecietnie zorientowanych uzytkownikow serwisu (takich jak np ja) blyskawicznie wymieni "w poblizu" np. dla Bialegostoku, Koszalina, czy Radomia?
Pozdrawiam serdecznie Marcin
PMEmail Poster
kicia070
Post: Kalkulator Odlegxlqoxsqci Mixeqdzy Miejscowoxsqciami Polsce, Mar 16 2007, 08:54 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 578

CYTAT
Witaj. Pomysl ciekawy, choc moze bardziej przydatny lotnikom niz kierowcom :-) Ale ze wiekszosc atlasow podaje wlasnie odleglosci "samochodowe" to takie podejscie jest rzeczywiscie ciekawe! Z kolei, chcac sprawdzic, czy tylko moje miasto jest tak "dyskryminowane" wpisalem "Krakow, w poblizu Krakow" i Hihi, nie od razu Krakow zbudowano i to co znalazl serwis to widocznie byla wersja beta ;-)))
OK, powazniej: mimo wszystko chyba lepsze jest podawanie tylko podstawowego miejsca, a w razie watpliwosci wyswietlanie kilku mozliwosci, np wraz z wojewodztwem.
Z kolei pole "w poblizu" jako opcjonalne byloby swietne! Wpisanie "Olsztyn, w poblizu Czestochowa" naprawde ma sens, ale juz koniecznosc wpisywania "Krakow, w poblizu Wieliczka" nie za bardzo. A kto z przecietnie zorientowanych uzytkownikow serwisu (takich jak np ja) blyskawicznie wymieni "w poblizu" np. dla Bialegostoku, Koszalina, czy Radomia? Pozdrawiam serdecznie Marcin

A wiesz, że przez chwilę pomyślałem o lotnikach ? :)
Hahha :) Jak sądzisz, dobrze byłoby zrobić jakiś upgrade z obecnego stanu ?
Ja też poważniej. To co piszesz jest cenną uwagą i po dzisiejszym dniu stwierdzam, że w tym kierunku rozbuduję serwis. Muszę jednak przekodować nieco stronę. Trochę to może potrwać ale oczywiście jest to do zrobienia. Czegóż się nie robi dla użytkowników :) A baza miejscowości będzie musiała być nieco skorygowana i odśmiecona. Właśnie dzięki takim wskazówkom jak twoje. Dzięki.
Dzięki za tak obszerny komentarz. Polecam się na przyszłość. k-OS
PMEmail Poster
Kiep
Post: Kalkulator Odlegxlqoxsqci Mixeqdzy Miejscowoxsqciami Polsce, Mar 16 2007, 06:53 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 533

CYTAT
On Wed, 28 May +, "k-OS"
Zapraszam na okolica.pl gdzie możecie obliczyć odległość w prostej między miejscowościami w Polsce. [] Będę wdzięczny za wasze opinie dotyczące przydatności tego typu
Witaj. Pomysl ciekawy, choc moze bardziej przydatny lotnikom niz kierowcom :-) Ale ze wiekszosc atlasow podaje wlasnie odleglosci "samochodowe" to takie podejscie jest rzeczywiscie ciekawe!
Nie przekonuje mnie jednak wprowadzanie miejscowosci wraz z tymi "w poblizu"
Zaczalem od odleglosci "Lodz-Warszawa". Strona nakrzyczala, zebym uzupelnil "w poblizu", wiec niewiele (hehe) myslac wpisalem "Lodz, w poblizu Lodz" oraz "Warszawa, w poblizu Warszawa" ;-) Otrzymalem: 289,55 km, czyli ponad 2 razy wiecej niz sie spodziewalem. Klikniecie na link "LODZ" ujawnilo, ze chodzi o Lodz - mala miejscowosc na Pd-Zach od Poznania Warszawa juz sie zgadza.
Z kolei, chcac sprawdzic, czy tylko moje miasto jest tak "dyskryminowane" wpisalem "Krakow, w poblizu Krakow" i Hihi, nie od razu Krakow zbudowano i to co znalazl serwis to widocznie byla wersja beta ;-)))
Z kolei pole "w poblizu" jako opcjonalne byloby swietne! Wpisanie "Olsztyn, w poblizu Czestochowa" naprawde ma sens, ale juz koniecznosc wpisywania "Krakow, w poblizu Wieliczka" nie za bardzo. A kto z przecietnie zorientowanych uzytkownikow serwisu (takich jak np ja) blyskawicznie wymieni "w poblizu" np. dla Bialegostoku, Koszalina, czy Radomia?
Pozdrawiam serdecznie Marcin

zgadzam sie tez wpisywałem gdynie w okolicy gdanska i wyszło ze takiej miejscowosci nie ma :P hehe wiec musiałem, bez sensu, wpisac gdynie w okolicy gdyni a szczeci9na w okolicy szczecina Użytkownik Marcin Wilk w wiadomości do grup dyskusyjnych 4ax.com linii kalkulatora.

PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: