cbm?

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

cbm?

glock19
Quote Post

Użytkownik
**

Grupa: Members
Nr użytkownika: 793

mam pytanie przy podawaniu ładowności często używa się jednostki cbm, jak udało mi się znaleść jest to metr kubiczny, czy jest to to samo co metr sześcienny? jeśli tak to po co go stosować, a jeśi nie to jaka jest jego definicja, jak rozumieć metr kubiczny? I jeśli ktoś mółby mi rozwinąć ten skrót cbm też byłbym wdzięczny.
PMEmail Poster
sweetdream52
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 117

CYTAT
mam pytanie przy podawaniu ładowności często używa się jednostki cbm, jak udało mi się znaleść jest to metr kubiczny, czy jest to to samo co metr sześcienny? jeśli tak to po co go stosować, a jeśi nie to jaka jest jego definicja, jak rozumieć metr kubiczny? I jeśli ktoś mółby mi rozwinąć ten skrót cbm też byłbym wdzięczny.

yeeezooo
bo to po prostu z angielskiego cube=szescian
PMEmail Poster
nieznajoma 21
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 750

CYTAT
skrót cbm też byłbym wdzięczny."

"., jak rozumieć metr kubiczny? I jeśli ktoś mółby mi rozwinąć ten
w transporcie drogowym zwykle 1metr kubiczny ( czyli 1 m3 ) odpowiada wadze 330 kg,ale jest to umowny zamiennik i nie nalezy go stosowac doslownie ,gdyz w praktyce oznaczaloby to ,ze na standardowa naczepe o wym 2,6 mtr wys x 13,6 mtr dlg x 2,45 mtr szer ( mowa o wymiarach ladownych ) mozna zaladowac prawie 29 ton ,a to przeciez nie jest prawda. Zwykle dopuszczalna ladownosc to max 25t ( zalezy od wagi samej naczepy ) .. Ja sie najczesciej spotykam z takim wlasnie wyrazeniem 1 cbm
PMEmail Poster
memrod
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 582

CYTAT
"., jak rozumieć metr kubiczny? I jeśli ktoś mółby mi rozwinąć 1 cbm

Tomasz Tarkowski Witam kwestia umowy miedzy firmami zajmujacymi sie spedycja drobnicową miedzynarodowa . moze byc 250,300,330 kg za m3 (24 T/90m3&6 kg) wiekszosc ladunkow jes wozonych jako kg ale i sa ladunki przestrzenne ktore sa rozliczne miedzy partnerami jako cbm(skrzynie ,twarde opakowania na ktorych cos mozna jescze polozyc) lub metry ladowne-1 LDM = ,, kg (24T/13,664 kg)dla ladunkow na ktorych juz nic nie mozna polozyc (np maszyny etc ) Poiniewaz jeden z partnerow w drobnicy podbiera towar w swoim kraju i konsoliduje samochod drobnicowy a drugi odbiera ten samochod i rozwozi w swoim kraju porozumienie miedz partnerami(ameta ?) reguluje kto zarabia jaki part z przesylki i kto placi przewoznikowi który przewozi drobnice miedzy terminalami partnerow
tak najkrocej pozdr Jan
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: