Diety dla kierowcow

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

Diety dla kierowcow

Aneczk@
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 118

Witam serdecznie. Jestem zatrudniony na umowe o prace w firmie transportowej. Jezdze busem do 3.5t (kat.B) i woze reklamacje meblowe po niemczech. Mamy przewaznie 60-80punktow i zostawiamy paczki (od 1 do 30paczek) na lagerach. Podbijaja nam Lieferschain'y jako dokumenty potwierdzajace. Ale do rzeczy. Zarabiam 10gr za kilometr, oraz mam 700zl podstawy. W tygodniu robie ok. -km. Na trasach spotyka sie wielu kierowcow ktorzy pracuja w podobny sposob, stawki platnicze dla kierowcow sa zroznicowane (zawsze wieksze), ale wszyscy maja placone diety. Rozne, od 15 do 30 euro dziennie. Chcialbym spytac jak to z tym jest? U nas w firmie nic takiego nie ma, spimy w autach na siedzeniach. Nie ma zadnych dodatkow do tej wyplaty, w miesiacu ma ok. zl. Gdzie moglbym poczytac wiecej o tym, lub sie dowiedziec? Z roznych zrodel dowiedzialem sie iz moj szef dostaje diety na nas - kierowcow (jest nas 10) ale nie otrzymujemy ich. Gdzie mozna to sprawdzic? Prosze o pomoc Pozdrawiam - Daroot.
PMEmail Poster
kinggusia
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 300

CYTAT
Nie ma zadnych dodatkow do tej wyplaty, w miesiacu ma ok. zl. Gdzie moglbym poczytac wiecej o tym, lub sie dowiedziec? Z roznych zrodel dowiedzialem sie iz moj szef dostaje diety na nas - kierowcow (jest nas 10) ale nie otrzymujemy ich. Gdzie mozna to sprawdzic? Prosze o pomoc

Daroot wystukał(a):
Zapewne tą kilometrówke rozliczają ci jako delegacje, a ty nawet o tym nie wiesz :) Wtedy legalnie wyciagają pieniądze z firmy na twoją wypłatę, no ale oficjalnie ZUS, podatki itp. płacą od 700zł :)
PMEmail Poster
olaa1551
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 834

CYTAT
Witam serdecznie. Jestem zatrudniony na umowe o prace w firmie transportowej. Jezdze busem do 3.5t (kat.B) i woze reklamacje meblowe po niemczech. Mamy przewaznie 60-80punktow i zostawiamy paczki (od 1 do 30paczek) na lagerach. Podbijaja nam Lieferschain'y jako dokumenty potwierdzajace. Ale do rzeczy. Zarabiam 10gr za kilometr, oraz mam 700zl podstawy. W tygodniu robie ok. -km. Na trasach spotyka sie wielu kierowcow ktorzy pracuja w podobny sposob, stawki platnicze dla kierowcow sa zroznicowane (zawsze wieksze), ale wszyscy maja placone diety. Rozne, od 15 do 30 euro dziennie. Chcialbym spytac jak to z tym jest? U nas w firmie nic takiego nie ma, spimy w autach na siedzeniach. Nie ma zadnych dodatkow do tej wyplaty, w miesiacu ma ok. zl. Gdzie moglbym poczytac wiecej o tym, lub sie dowiedziec? Z roznych zrodel dowiedzialem sie iz moj szef dostaje diety na nas - kierowcow (jest nas 10) ale nie otrzymujemy ich. Gdzie mozna to sprawdzic? Prosze o pomoc Pozdrawiam - Daroot.

Jak Twój szef sie rozlicza dalej to powinno Cie mało interesować ( moze brać ryczałt, moze miec rozne składniki frachtu itd), ale dla Ciebie z tego nic nie wynika
O ile mnie pamiec nie myli, w sferze poza budżetowej diety nie są obowiązkowe. Jest swoboda zawierania umów, i jak sie umówisz z pracodawcą tak masz
hmm, 16 tyś km i PLN na miedzynarodówce? Przypomina mi sie stare powiedzenie kumpla- "Najołeś sie za psa, to teraz musisz szczekać,,,"
Zrób sobie C+E i tyle spokojnie na kraju zarobisz przy jakiś 8 tyś km.
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: